Eszterlánc Alapítvány a Magyar Kultúráért

Oktatás

BABACSOPORT /6 hónapos kortól- 2 éves korig/

A legkisebbek programját 2 órás időtartamra tervezzük, amelynek a gyermekek életkori sajátosságainak megfelelően a közös, kötetlen játék áll a középpontjában. A kicsik kettő 25-30 perces foglalkozáson vehetnek részt ez idő alatt, amelybe minden kisgyermek kedve szerint kapcsolódhat be, az őt elkísérő szülővel közösen.

A foglalkozások tervezett programja:

1. mozgásos gyakorlatok, énekes játékok, mondókák – az egyensúly, a testtartás, az idegrendszer fejlesztése céljából;
  2. 'ölbéli’ ringató játékok – a foglalkozásokra azokat az anyukákat, apukákat várjuk, akik szívesen énekelnek, játszanak együtt a kicsinyekkel, szeretetteljes légkörben. Azért tartjuk fontosnak ezt a közös játékot, mert a zenei képességek fejlesztése nagyon jó hatással van az érzelmi intelligencia és az értelmi képességek: emlékezet, figyelem, képzelet, kreativitás stb. fejlődésére, valamint a beszéd- és a mozgásfejlődésre is.

ÓVODÁS CSOPORTOK

Mini csoport/2 éves kortól – 3 éves korig/

Nagycsoport/3 éves kortól – 4 és fél éves korig/

Iskolai előkészitő csoport (4 és fél éves kortól – 6 éves korig)

Az óvodások foglalkozásait mesemondás, mondókák, gyermekversek és gyermekdalok tanulása, az ünnepkörökhöz kapcsolódó népszokások megismerése, közös játék és kézműves tevékenység tölti ki. Foglalkozásainkon az elsődleges szempont a gyermekek beszédkészségének és szókincsének fejlesztése, amely a közös játék és a foglalkoztatás közben történik.

Az előkészítő csoportban sok-sok játékkal, mozgással, kézműves tevékenységgel, énekkel és ritmikus feladatokkal fejlesztjük a gyermekek olvasás- és írástanuláshoz szükséges képességeit és készségeit.

ISKOLÁS CSOPORTOK /6 éves kortól/

Alapvető célunk, hogy az iskolánkba járó gyerekek megtanuljanak helyesen írni és olvasni magyarul, és megismerkedjenek, korosztályuknak megfelelően, a magyar hagyományokkal, a magyar írók és költők műveivel. A foglalkozások középpontjában a beszédkészség-fejlesztés áll: a beszédértés és a szókincs és szóbeli kifejezőkészség fejlesztése a csoportok életkori sajátosságainak megfelelő témák és tananyagok feldolgozásával történik.

Minden csoportban tartunk mozgásfejlesztő és ének-zene foglalkozásokat is, szakemberek bevonásával.

A gyermekek csoportokba sorolása a korcsoportjuknak illetve a fejlettségi szintjüknek megfelelően történik.

Eszterlánc Magyar OviSuli

magyarovisuli kukac gmail.com

Helyszín / Locatie:
De Meent ontmoetingscentrum
Orion 3
Amstelveen
1188 AM

© 2014 Minden jog fenntartva.

Készíts ingyenes honlapotWebnode